تقویم
اخبار > برگزاری نشست تخصصی " چالش های صنعت خودرو ایران در مواجهه با فناوری های جدید "به مناسبت هفته پژوهش در دانشکده مهندسی مکانیک


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   برگزاری نشست تخصصی " چالش های صنعت خودرو ایران در مواجهه با فناوری های جدید "به مناسبت هفته پژوهش در دانشکده مهندسی مکانیک

 
    

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری، همزمان با سومین روز از هفته ملی پژوهش، نشست تخصصی با موضوع " چالش های صنعت خودرو ایران در مواجهه با فناوری های جدید " در دانشکده مهندسی مکانیک، برگزار گردید.

این جلسه با قرائت قرآن، سرود ملی و سخنرانی آقای دکتر محمدصادق ولی پور، رئیس دانشکده مهندسی مکانیک، در ارتباط با ضرورت آموزش موثر، پژوهش اثربخش و فناوری نوین و  نقش، جایگاه و تأثیر آنها در صنعت آغاز شد.

دکتر ولی پور در ادامه افزود: دانشکده مهندسی مکانیک با داشتن حدود 1000 نفر دانشجو و 24 عضو هیات علمی توانمند و آزمایشگاههای تحقیقاتی و آموزشی در حوزه صنعت خودرو یکی از دانشکده های پیشرو در سطح ملی و بین المللی می باشد و آمادگی این را دارد که به صنعت خودرو در رفع چالشهای پیش رو کمک نماید و در دانشکده مهندسی مکانیک به روی تمامی صنعتگران باز می باشد تا بتوانند مسایل و مشکلات خود را با متخصصان دانشگاهی در میان بگذارند.

 و در ادامه آقای دکتر امیرنجیبی، مدیر پژوهش دانشکده و دبیر این نشست، گزارشی از عملکرد دانشکده در حوزه ی پژوهش و فناوری و همچنین در مورد آزمایشگاه های تحقیقاتی، پتانسیل دانشکده در ارتباط باصنعت و خدمات قابل ارائه و افتخارات کسب شده در سال های اخیر مطالبی بیان نمودند.

ایشان افزودند: دانشکده مهندسی مکانیک در سال جاری میلادی بر اساس رتبه بندی شانگهای توانست با کسب رتبه ی 251 توانست بین دانشکده های برتر جهان قرار گیرد. همچنین این دانشکده دو ژورنال بین المللی به زبان انگلیسی منتشر می کند که توانستند در نمایه های معتبر Scopus  و ISC  با کیفیت بالا نمایه شوند.

مدیر پژوهش و فناوری دانشکده افزودند: دانشکده مهندسی مکانیک با داشتن دانشمندان برتر در سطح ملی و بین المللی و دانشجویان توانمند و فارغ التحصیلان موفق و موثر آمادگی دارد تا در حل مشکلات حوزه ی صنعت و جامعه کمک نماید.

پس از آن نشست تخصصی پیرامون مشکلات و چالش های صنعت خودرو با حضور مهمانانی از صنایع مختلف خودرو سازی آغاز شد. این نشست در دو بخش صنعت و دانشگاه در ارتباط با صنعت خودرو برگزار گردید. در این جلسه آقای مهندس عصارحسینی، مدیرعامل گروه صنعتی سازان، آقای مهندس امین دیبایی، رئیس دفتر ساپکو استان سمنان، آقای مهندس سیامک علیزاده نیا، مدیر استراتژی شرکت ایپکو از بخش صنعت و آقای دکتر نجیبی دبیر نشست و آقای دکتر حاجی علی محمدی عضو هیأت علمی و دانشکده مهندسی مکانیک  و رییس انجمن علمی موتور ایران از بخش دانشگاه حضور داشتند.

ابتدای جلسه آقای مهندس عصارحسینی در ارتباط با مشکلات صنعت خودرو برای قطعه سازان مطالبی بیان نمودند. پس از آن آقای مهندس دیبایی نیز دیدگاه های خود را در ارتباط با چالش های موجود در صنعت خودرو بیان نمودند. در ادامه آقای مهندس علیزاده نیا در ارتباط با تأثیر مصرف سوخت خودروها در آلودگی های محیط زیست توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه این نشست، آقای دکتر حاجی علی محمدی با بیان اینکه با توجه به اینکه صنعت خودرو یک صنعت پیشران می باشد، لزوم پیشرفت آن نیز، ارتباط صنعت و دانشگاه می باشد. ایشان در ادامه توضیحاتی نیز در مورد چالش ورود خودروهای برقی و هوشمندسازی صنعت خودرو و اینکه تا سال 2030 خودروهای برقی طبق مطالعات بیشتر مورد استفاده کشورهایی می باشد که انرژی پاک دارند و همچنین تامین منابع برای خودرو های برقی ارائه نمودند.

این نشست تخصصی با پرسش و پاسخ و اهداء لوح و جوایز به مهمانان جلسه توسط دکتر ولی پور رئیس دانشکده و دکتر دامغانی نوری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده پایان یافت.

 


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری, اخبار آموزشی کارشناسی , اخبارآموزشی تحصیلات تکمیلی , اخبار پژوهشی    1398/09/25 ساعت :٠٩:١٢     تعداد نمایش:540    کد خبر:١٧٦٦٤