تقویم
اخبار > برگزاری موفق اولین دوره کلاس GD&T در دانشکده مهندسی مکانیک


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   برگزاری موفق اولین دوره کلاس GD&T در دانشکده مهندسی مکانیک

 
    

انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با همکاری انجمن علمی موتور ایران برای اولین بار در دانشگاه سمنان کلاس های gd&t را در تاریخ ۱و۲ اسفند روز های چهارشنبه و پنج شنبه برگزار کرد. استاد این دوره مهندس یوسفی که دارای سوابق بیست سال سابقه فعالبت صنعتی در زمینهgd&t، طراح و مسئول محاسبات تلرانسی موتورEF7، عضو تیم مدلسازی خودرو رنوX90 در شرکت رنوپارس بودند که با حضور دانشجویان، اساتید و مشاور انجمن آقای دکتر عابدینی انجام شد.

"GD&T  مجموعه ای از سمبل ها و نشانه ها می باشد که یک طراح/مهندس را قادر می سازد تا تلرانس های هندسی از قبیل تختی، دایره ای، موقعیت و... را کنترل نماید. قوانینی که که نحوه استفاده از این قوانین را توضیح می دهد GD&T نام دارد که طبق استاندارد ASME Y14.5-2009 پایه گذاری شده است."

برگزاری این کلاس باعث افزایش سطح علمی و ارتقا و کاربردی کردن علوم در صنعت کشور می شود و آشنایی به این موضوع یکی از الزامات مهارتی فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک می باشد. در دانشگاه سمنان این موضوع را توسط دکتر عابدینی تدریس می گردد و به درخواست ایشان بصورت پیشرفته و در راستای همکاری با صنعت این کلاسها برگزار گردید. 

 


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری, اخبار آموزشی کارشناسی , اخبارآموزشی تحصیلات تکمیلی , اخبار پژوهشی    1397/12/07 ساعت :١١:٥٣     تعداد نمایش:415    کد خبر:١٥٤٩٣