تقویم
اخبار > برگزاری سخنرانی علمی در حوزه مهندسی پزشکی(بیومکانیک) توسط محقق دانشگاه Calgary کانادا


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   برگزاری سخنرانی علمی در حوزه مهندسی پزشکی(بیومکانیک) توسط محقق دانشگاه Calgary کانادا

 
    

در راستای گسترش ارتباطات بین المللی دانشگاه، آقای دکتر مهدی جمشیدی از محققین دانشگاه Calgary کانادا به دعوت دانشکده ی مهندسی مکانیک، سخنرانی علمی با موضوع «توسعه ی استنت بافته شده جذب پذیر برای رگ های مغز » در این دانشکده برگزار کردند.

دکتر نجیبی، معاون پژوهشی دانشکده مهندسی مکانیک با اعلام این خبر افزودند: در این سخنرانی که جمعی از اساتید دانشگاه و دانشجویان تحصیلات تکمیلی حضور داشتند، ابتدا دکتر وحید عابدینی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک، به نمایندگی از ریاست دانشکده ، ضمن خیر مقدم به دکتر مهدی جمشیدی و مهمانان جلسه، به معرفی کوتاهی از ایشان پرداختند.

در ادامه آقای دکتر مهدی جمشیدی محقق پسا دکترا در رشته مهندسی پزشکی-بیومکانیک، در دانشگاه کلگری کانادا، به بیان مطالب مهمی در ارتباط با استنت های مورد استفاده در شریان های ضعیف بدن که در اثر عوامل مختلف دچار برآمدگی می شوند، پرداختند و سپس در ادامه در مورد انواع استنت های جذبی و مواد مورد استفاده برای ساخت آن ها و روش های تهیه انواع استنت ها و کاربرد آن ها و همچنین ارتباط حوزه های پزشکی با رشته های فنی مهندسی از جمله مهندسی مکانیک مطالب بسیار مفیدی را ارائه نمودند.

ایشان همچنین فرایندهای جاری در دانشگاه کلگری در خصوص تجاری سازی یافته های علمی در حوزه ی مهندسی پزشکی در قالب استارآپها بیان نمودند.

 

این سخنرانی علمی با پرسش و پاسخ و اهداء لوح و جوایز به مهمان جلسه توسط دکتر ولی پور رئیس دانشکده پایان یافت.


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری, اخبار پژوهشی    1398/10/09 ساعت :٠٨:٢٨     تعداد نمایش:301    کد خبر:١٧٨٣٠