تقویم
اخبار > نخستین جشنواره ی گرامیداشت پژوهش و فناوری شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایرانخودرو (ایپکو)


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   نخستین جشنواره ی گرامیداشت پژوهش و فناوری شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایرانخودرو (ایپکو)

 
    

  مراسم اولین جشنواره ی گرامیداشت پژوهش و فناوری در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو)، با حضور رئیس هیات مدیره این شرکت، جناب آقای مهندس میرسلیم و دکتر محمدصادق ولی پور رییس دانشکده ی مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان برگزار شد و از برترین ها در زمینه های مختلف پژوهش و فناوری تقدیر گردید.

آقای دکتر امیرنجیبی، مدیر پژوهش دانشکده مهندسی مکانیک با اعلام این خبر افزود: شرکت ایپکو، همکاری مستمر با دانشگاه ها، جهت رفع معضلات صنعت می باشد. طراحی موتور ملی از دیگر افتخارات این شرکت است که در سایه همکاری دانشگاه و صنعت، رخ داده است. این همکاری در سطح ملی، تا کنون با دانشگاه های کشور، انجام شده است.

ایشان افزودند: در این برنامه، برترین همکاری های دانشگاه های مختلف و شرکت ایپکو، در زمینه های مختلف پژوهشی، شامل اجرای پایان نامه دانشجو و استاد برتر، کارآموزی دانشجویی برتر و واحد دانشگاهی و صنعتی برتر، مقاله برتر، طرح ابتکاری و ثبت اختراع برتر، معرفی شدند.

 در این مراسم دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان به عنوان واحد دانشگاهی برتر در حوزه پژوهشی و همکاری در اجرای پایان نامه ها در سال 1398 معرفی شد و لوح تقدیر به جناب آقای دکتر محمدصادق ولی پور، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک، اهدا گردید. همچنین، طرح پژوهشی نانو پیستون که با همکاری دانشگاه سمنان و شرکت موتورسازی پویانیستانک انجام شد، به عنوان طرح ابتکاری برتر انتخاب و لوح تقدیر به جناب آقای دکتر محمد آزادی از اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک به عنوان مجری طرح اهدا گردید. 

برترین مقاله مستخرج از پایان نامه های مشترک اجرا شده بین دانشگاه ها و شرکت ایپکو نیز، به فارغ التحصیل دانشکده مهندسی مکانیک، جناب آقای مهندس حسن سیار، به دلیل بیشترین ارجاع طی یکسال اخیر، تعلق گرفت.


همچنین لوح تقدیر بهترین پروژه کارشناسی به جناب آقای مهندس عادل بصیری و لوح تقدیر بهترین پایان نامه کارشناسی ارشد به سرکار خانم مهندس فاطمه احدی، از دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک، اهدا گردید.

لازم به ذکر است که ارتباط موثر با صنعت و جامعه از راهبردهای اصلی دانشکده مهندسی مکانیک می باشد و دانشکده ی مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با دارا بودن آعضای هیات علمی متخصص و دانشجویان پرتوان و پر تلاش در گروه مهندسی خودرو، آزمایشگاه تحقیقاتی تست موتور وکلینیک تخصصی خودرو یکی از دانشگاههای پیشرو در صنعت خودرو می باشد که آماده ارایه خدمات علمی و تحقیقاتی به صنایع خودرو و قطعه سازان می باشد. 


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری, اخبار پژوهشی    1398/10/22 ساعت :١٠:٣٥     تعداد نمایش:643    کد خبر:١٧٩٥٧