تقویم
اخبار > گام های موثر دانشکده مهندسی مکانیک در زمینه خدمت به جامعه و صنعت در پیشگیری از کرونا


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   گام های موثر دانشکده مهندسی مکانیک در زمینه خدمت به جامعه و صنعت در پیشگیری از کرونا

 
    

دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با طراحی و ساخت دستگاه هایی در زمینه تولید ماسک اقدامات اساسی در زمینه پیشگیری از کرونا انجام داده است. 

رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان از پیشرفت های چشمگیر این دانشکده در زمینه طراحی و ساخت دستگاه هایی جهت تولید ماسک خبر داد.


دکتر محمدصادق ولی پور با اعلام این خبر گفت: دکتر علیرضا حاجی علی محمدی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک که زمینه تحقیقاتی ایشان کاربرد اولتراسونيك در فرآيندهاي توليد می باشد، از اسفند ماه 1398 با شروع همه گیری کرونا، کار مطالعه و طراحی دستگاه هایی در زمینه تولید ماسک را شروع نموده و با کار شبانه روزی و با همکاری تیم دانشجویی موفق به دست یابی دانش طراحی، تولید و تعمیر تجهیزاتی در مقیاس تولید و با دوام لازم شدند و تا کنون دو دستگاه جوش اولتراسونيك و تعداد 20 عدد ترانسديوسر جوشکاری بند ماسک طراحی و ساخته و تعداد 15 عدد نیز تعمیر و در اختیار بخش توليد بند و جوش بند ماسك قرار گرفته است.

همچنین با تجهيزاتي كه توسط اين گروه و با راهنمايي دکتر حاجی علی محمدی طراحي شده است، تعداد 20000 عدد ماسك استاندارد توليد و در اختیار جامعه قرار گرفته است.

 
لینک دانلود فیلم زیر همین صفحه


      

دانلود فايل : video.rar ( 2859KB )

 

گروه خبری :اخبار دانشکده    1399/08/25 ساعت :٠٩:٥١     تعداد نمایش:260    کد خبر:٢٠٣٥٦