تقویم
اخبار > ابلاغيه به دانشگاهها در خصوص فعال سازي سامانه در خصوص ميهماني دروس عملي


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   ابلاغيه به دانشگاهها در خصوص فعال سازي سامانه در خصوص ميهماني دروس عملي

 
    

طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

 

ســـازمان امور دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راســتاي کاهش تردد دانشجویان در دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کووید -19، کاهش استرس و نگرانی خانواده­ها در ارتباط با دوری فرزندانشان در امر تحصیل، تسهيل در خصوص ميهماني دانشجويان و اینکه برگزاری دروس و واحدهای نظری و تئوری به صورت مجازی و آنلاین توسط دانشگاه­های مبدا برگزار می­گردد، طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی متقاضیان در دانشگاه­های محل سکونت خانواده یا نزدیک به آن را اعلام می­نماید.

 

فرایند ثبت­ نام و بررسی درخواست ها به شرح زیر می باشد:

1.    زمان ثبت­نام متقاضيان میهمانی دروس عملی و کارگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir از تاریخ 99/05/06 لغایت 99/05/18 می­باشد.

2.   دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی موظف مي­باشند زمان شروع ثبت درخواست­هاي ميهماني مذکور را با استفاده از ابزارهاي مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند(از طریق فضاهای مجازی، سامانه­های آموزشی و در صورت امکان پیامک به دانشجویان).

3.   دانشگاه­های مبدأ موظفند بر اساس ابلاغیه مذکور درخواست دانشجویان را بررسي نموده و در صورت داشتن شرايط و مورد تایید بودن واحدهای عملی مورد انتخابی متقاضی برای اخذ در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 از 19 مرداد تا 27 مرداد  نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت واحدهای انتخابی دانشجو را در بخش مربوطه برای دانشگاه مقصد ارسال نمايند. سپس دانشگاه­های مقصد موظفند حداكثر تا 6 شهریور نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و نتایج را از طریق سامانه یاد شده اعلام نمایند. لازم به ذکر است با توجه به زمان شروع نیمسال بعدی، زمان­های مذکور تمدید نخواهد شد. 

وظايف متقاضي:

1.   دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا و شرایط دانشگاه مبدا بايستي با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت­نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (ششم لغایت هجدهم مرداد) درخواست خود مبنی بر میهمانی دروس عملی(صرفاً دروس عملی) برای نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 ثبت و با اطلاع كامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلي مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه يا موسسه مقصد اقدام و تقاضا نمايد.

2.   دانشگاه انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی­الامکان در صورت نبود دانشگاه در محل مذکور، در شهرهای نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از ترددهای غیرضروری جلوگیری گردد.

3.   متقاضي ميهماني مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحدهای درخواستی ارائه شده در خصوص درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يك از اطلاعات ارائه شده، تقاضا در هر مرحله از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

 

اداره كل امور دانشجويان داخل


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری, اخبار آموزشی کارشناسی     1399/04/29 ساعت :٠٩:٠٤     تعداد نمایش:116    کد خبر:١٩٤١٤