بازدید

بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی از دانشکده مهندسی مکانیک انجام شد

جمعی از دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان بازدید نمودند و با امکانات و تجهیزات و پتانسیل ها و قابلیت های علمی و پژوهشی دانشکده آشنا شدند.

به نقل از روابط عمومی دانشکده مهندسی مکانیک: روز یکشنبه 21 آذر ماه 1402 ، جمعی از دانش آموزان از دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان بازدید نمودند . در این برنامه، ابتدا ریاست دانشکده،آقای دکتر ولی پور ضمن خوش آمد گویی به معرفی دانشکده و بیان افتخارات دانشکده پرداختند. دانش آموزان از موتور هواپیما و آزمایشگاه سیالات و آزمایشگاه تحقیقاتی انرژی و محیط های متخلخل و کارگاه جوشکاری و ماشین ابزار بازدید نمودند و در هر قسمت توضیحات ابتدایی توسط اساتید و کارشناسان داده شد.

ریاست دانشکده مهندسی یادآور شد: دانشکده مهندسی مکانیک، از سال 1353 همزمان با تاسیس دانشگاه سمنان فعالیت خود را شروع کرد. امروزه، یکی از دانشکده های برتر در سطح ملی و بین المللی بر اساس رتبه بندی های شانگهای (SHANGHAI RANKING) رتبه 400-301 و تایمز (TIMES RANKING) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) می باشد که دارای 27 عضو هیأت علمی توانمند و شاخص است که در چهار گروه فعال حرارت و سیالات و تبدیل انرژی، طراحی جامدات و طراحی کاربردی، مهندسی ساخت و تولید، مکاترونیک و مهندسی خودرو در حال فعالیت می باشند. در این دانشکده حدوداً 1000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل می باشند. همچنین سه نفر از اعضای هیات علمی جزو 2 درصد دانشمندان برتر جهان و دونفر از آن ها جزو 1 درصد دانشمندان برترجهان قرار دارند.

دکتر محمد صادق ولی پور در ادامه تاکید کرد: دانشکده مهندسی مکانیک سمنان با امکانات قوی زیرساختی و آموزش های عملی و اجرای طرح های مختلف سعی دارد دانشجویانی توانمند و با مهارت را تربیت نماید که کمترین دغدغه را برای آینده شغلی خود در صنعت داشته باشند .

ریاست دانشکده مهندسی مکانیک بیان کرد:  بازدید دانش آموزان مدرسه استعداد درخشان شهید بهشتی از دانشکده ها باعث شناخت هر چه بیشتر از امکانات و تجهیزات دانشکده ها می شود و این اقدام ، برای آنان مفید و ارزشمند بود چرا که بسیاری از قابلیت ها و پتانسیل های دانشکده مهندسی مکانیک  برای آنان تازگی داشته و در آشنایی آنان با رشته های مهندسی مکانیک موثر بوده است و در انتخاب رشته دانشگاهی آنان در سال های پیش رو بسیار مهم می باشد.  

کلمات کلیدی
کیانا کاشفی
تهیه کننده:

کیانا کاشفی

تصاویر

بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - بازدید دانش آموزان دبیرستان شهید بهشتی - - - - - - - - - - - - -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *