خبر کنفرانس

بیستمین کنفرانس دینامیک شاره ها در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مهندسی مکانیک سمنان ؛ بیستمین کنفرانس دینامیک شاره ها مورخه 17 و 18 آبان ماه با حضور متخصصانی از سراسر کشور به مدت دو روز در سالن امیرکبیر دانشگاه سمنان و دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه برگزار گردید.

ریاست محترم دانشگاه سمنان در آئین افتتاحیه بیان داشت: برنامه ریزی این دانشگاه برای اثر بخشی بیشتر در جامعه و معرفی به عنوان دانشگاه تمام فناور می باشد و بر این اساس شاخص هایی را ارائه کردیم تا اعضای هیات علمی و محققان ما بتوانند اثر گذاری اجتماعی خود را داشته باشند و برگزاری این گونه کنفرانس ها نیز در راستای همین هدف برنامه ریزی و در حال برگزاری است .

دکتر سعدالدین با بیان اینکه حل مسائل موضوع دینامیک شاره ها از طریق تجربی نیازمند تجهیزات گران قیمت و هزینه های زیاد است افزود : پرداختن به موضوع دینامیک شاره ها با شرایط پیچیده و ورود چند فاز از شاره ها نیازمند محاسبات سنگین  است که جز با حل عددی مسائل دینامیک سیالات و موضوع حل عددی انتقال حرارت و تحقیق پدیده ها دیگر امکان پذیر نشد.

دبیر اجرایی بیستمین کنفرانس ملی شاره ها در آئین افتتاحیه این کنفرانس گفت : هدف از برگزاری این کنفرانس، ایجاد فضای هم اندیشی و مشارکت نخبگان دانشگاهی و صنعتی در زمینه های مختلف دینامیک شاره ها است .

دکتر محمد صادق ولی پور  با بیان اینکه  در کنفرانس دینامیک شاره ها، ضمن مطرح کردن مهمترین یافته های علمی پژوهشگران، حل مشکلات صنعت و جامعه نیز در حوزه های مختلف مرتبط مد نظر می باشد افزوددر این راستا، نشست های صنعتی و کارگاه­های آموزشی تخصصی و نمایشگاهی از توانمندی­های صنایع و سازمانهای مرتبط به موازات 15 نشست­ پژوهشی تخصصی به صورت موازی جهت ارائه مقالات و تبادل نظر دانشجویان،اساتید، محققین و دانشمندان برگزار شد تا دیدگاه های مختلف در کنار هم مطرح شوند.

دکتر روح اله رفعی دبیر علمی بیستمین کنفرانس ملی دینامیک شاره ها نیز در این آئین به مقالات ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس اشاره کرد و گفت : در مجموع 168 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد که پس از داوری  147مقاله برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شد.

دبیر علمی بیستمین کنفرانس ملی دینامیک شاره ها افزود : این مقالات در حوزه های جریانهای تراکم­ناپذیر و تراکم­پذیر، دینامیک سیالات محاسباتی، کاربردها و سیستم­ها و ماشینهای سیالی، احتراق و انتقال حرارت  درجریان های دارای واکنش شیمیایی هستند .

دکتر رفعی گفت :از تعداد مقالات پذیرفته شده 132 برای ارائه شفاهی  و 15 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود .همچنین  6 کارگاه تخصصی و 4 سخنرانی کلیدی که دو مورد آنها سخنرانان بین المللی هستند نیز در مدت دو روز برگزاری این کنفرانس ارائه خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد ؛ دستاوردهای علمی کنفرانس بتواند گره‌گشای مشکلات علمی و صنعتی کشور در حوزه دینامیک شاره ها باشد.

در ادامه کنفرانس تقدیر از حامیان صورت پذیرفت و با اهدای لوح و تندیس دینامیک شاره ها از آنان تقدیر به عمل آمد و دو سخنرانی کلیدی توسط دکتر یدالله سبوحی از دانشگاه صنعتی شریف در مورد فرآیند گذار انرژی  و دکتر رضا صباغ از دانشگاه آلبرتا کانادا با موضوع بررسی دینامیک سیالات از طریق تصویربرداری ذرات صورت پذیرفت.
در این کنفرانس دو سخنرانی کلیدی دیگر هم به صورت مجازی توسط دکتر تاوهه (Tao He) و پروفسور فیلیپ اشلتر (Philip Schalatter) برگزار گردید که از استقبال بسیار خوبی برخوردار گردید.
این همایش با پشتیبانی و حمایت شرکت ها و موسسات شرکت تولیدی و صنعتی طب پلاستیک، آموزشگاه رباتیک سیگما،پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، شرکت تجیران، شرکت سامفر، شرکت تولیدی و صنعتی یدک رسان، گروه صنعتی آریا ترانسفو، شرکت توسعه فناوری های سبز بهساز،اداره کل استاندارد استان سمنان، سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، شرکت سیماب و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو(ایپکو) صورت پذیرفت.
کلمات کلیدی
کیانا کاشفی
تهیه کننده:

کیانا کاشفی

تصاویر

 - - - - - - - - - - - - - - - - - -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *