تقویم
اخبار > درخشش دانشکده مهندسی مکانیک در آیین نکوداشت جایگاه محققان (نجم) در هفته پژوهش و فناوری


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   درخشش دانشکده مهندسی مکانیک در آیین نکوداشت جایگاه محققان (نجم) در هفته پژوهش و فناوری

 
    

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، آیین نکوداشت جایگاه محققان (نجم) به صورت مجازی و با حضور ریاست محترم دانشگاه و مدیر کل سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر محسن شریفی و نیز هیأت رئیسه محترم دانشگاه به صورت مجازی برگزار گردید .

در این مراسم ریاست محترم دانشگاه ضمن تاکید بر ارتقا قراردادهای پژوهشی، از افزایش تعداد پژوهشگران یک درصد برتر این دانشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد.

در ادامه جناب آقای دکتر شریفی ضمن تبریک به مناسبت هفته پژوهش بیان داشتند در ماموریتهای کلان دانشگاه نیاز به کار بنیادیست و پژوهش باید بر کار مداوم و علوم بنیادی مبتنی باشد.

در ادامه مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل به عمل آمد که در این میان نام دانشکده مهندسی مکانیک در زمره برترینها بود .

ازجمله افتخارات کسب شده این دانشکده که در این آئین مورد تقدیر قرار گرفت:

  1. قرار گرفتن نام جناب آقای دکتر سیف ا...سعدالدین، استاد دانشکده مهندسی مکانیک به عنوان پژوهشگر پر استناد یک درصد برتر دانشگاه سمنان در سال 1399 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بر اساس داده های مستخرج از دو پایگاه ESIو WOS
  2. قرار گرفتن نام جناب آقای مهندس هادی اسکندر به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل پر استناد یک درصد برتر دانشگاه سمنان در سال 1399 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام .
  3. قرارگیری نام جناب آقایان دکتر عبدالحسین فریدون، سیف ا...سعدالدین و محمد صادق ولی پور به عنوان ده عضو هیات علمی برتر دانشگاه بر اساس شاخص علم سنجی Google scolar
  4. انتخاب جناب آقایان دکتر عبدالحسین فریدون و محمد صادق ولی پور به عنوان پژوهشگران برتر دانشکده مهندسی مکانیک.
  5. انتخاب جناب آقای دکتر محمد اکبری به عنوان فارغ التحصیل برتر دانشگاه سمنان از لحاظ شاخص های علم سنجی Google scolar
  6. تقدیر به خاطر قرار گرفتن نام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در رتبه 300-201 رتبه بندی موضوعی شانگهای درسال 2020
  7. تقدیر به خاطر قرار گرفتن نام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در رتبه 800-601 رتبه بندی موضوعی تایمز درسال 2020
  8. تقدیر به خاطر قرار گرفتن نام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در رتبه 350-301 پایگاه علمی ISCدر حوزه مهندسی مکانیک در بین 16 دانشگاه برتر ایران .

رییس دانشکده مهندسی مکانیک، کسب این افتخارات را مدیون زحمات اساتید توانمند و دانشجویان با انگیزه و همکاران غیر هیات علمی پرتلاش می داند لذا ضمن تبریک کسب این افتخارات به همه ی عزیزان از تلاشهای انها قدردانی می کند.

انشالله شاهد موفقیت های روز افزون دانشکده در سطح ملی و بین المللی باشیم.

 

 

 

 

 

 

 


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار تصویری    1399/10/01 ساعت :١٤:٤٥     تعداد نمایش:564    کد خبر:٢٠٧٨٦