تقویم
اخبار > پذیرش طرح بین المللی دیگری از دانشکده مهندسی مکانیک


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   پذیرش طرح بین المللی دیگری از دانشکده مهندسی مکانیک

 
    

دانلود خبر

آقای دکتر ولی پور، رئیس دانشکده مهندسی مکانیک اعلام کرد که طرح بین المللی دیگری از دانشکده مهندسی مکانیک، در مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرفته شد. این طرح توسط آقای دکتر محمد آزادی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان، با همکاریدکتر ولادیمیر اوچارنکو و دکتر کنستانتین ایانوف از آکادمی علوم روسیه، شاخه سیبری موسسه علم مواد و خواص فیزیکی، ارائه گردیده است و طی طرح حمایتی ICRPدر مرکز مطالعات و همکاری های علمی، مورد پذیرش و حمایت مالی قرار خواهد گرفت.  

در این طرح مشترک بین المللی بین ایران و روسیه، خواص استحکام کششی و خمشی، خستگی، خوردگی، خستگی- خوردگی، سایش و خستگی فرتینگ در آلیاژ منیزیم با سطح اصلاح شده به روش تابش پرتو الکترون پالسی، مطالعه و بررسی گردد. ضمنا همکاران این طرح، آقایان مهندس سعید رضانژاد و مهندس سید علی اشرف طالش، از دانشجویان دکتری دانشکده مهندسی مکانیک هستند.

در راستای اجرای این طرح نیز، یک وبینار مجازی توسط دانشکده مهندسی مکانیک، بصورت رویداد علمی ایران- روسیه بزودی برگزار می شود که در زمینه بهبود کیفیت سطح فلزات و بهبود عمر خستگی آلیاژهای منیزیم خواهد بود.


      

دانلود فايل : خبر.docx ( 335KB )

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اخبار پژوهشی    1399/11/02 ساعت :١٦:٠٣     تعداد نمایش:337    کد خبر:٢١٠٢٩