قرار گرفتن دکتر سیف الله سعدالدین در لیست یک درصدی های پر استناد

دکتر سیف ا... سعدالدین استاد تمام رشته مکانیک دانشگاه سمنان  طبق اعلام مجله Thomos ruyters در زمره یک درصد برتر نخبگان علمی جهان قرار گرفت. تعداد پژوهشگران یک درصد پر استناد دانشگاه سمنان در سطح بین المللی بر اساس اعلام پایگاه شاخص های اساسی علم (ISI-ESI) به سه نفر رسیدند .

نمایه شدن مجله دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان در پایگاه بین المللی Scopus


ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه  سمنان از نمایه شدن مجله انگلیسی زبان Mechanics of Advanced Composite Structures در پایگاه بین المللی Scopus خبر داد . به گزارش دکتر ولی پور با اعلام این خبر گفت : این مجله با سردبیری پروفسور عبدالحسین فریدون و مدیر مسئولی دکتر احمد قاسمی قلعه بهمن از اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه توانسته با به دست آوردن امتیازات لازم در پایگاه بین المللی Scopus نمایه شود. دکتر ولی پور با بیان اینکه ، با تلاش ها ‌و همکاری ارزشمند مدیر مسئول، سردبیر و سایر مسئولین مجله این دو فصلنامه از شماره اول سال 2018 موفق شده است در بانک اطلاعاتی اسکوپوس که از نمایه های معتبر بین المللی است نمایه شود افزود : این رویداد ارزشمند علمی افتخاری بزرگ برای دانشگاه سمنان است . دکتر ولی پور ضمن قدردانی از مسئولین مجله اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک این مجله موفق شود نمایه بین المللی ISI دریافت نماید. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از پژوهشگران و علاقه مندان به موضوعات مهندسی مکانیک و بویژه کامپوزیت های پیشرفته دعوت کرد از طریق مراجعه به آدرس
http://macs.journals.semnan.ac.ir/ و پس از نام نویسی، مقالات پژوهشی خود را در چارچوب مجله و بر اساس راهنمای نویسندگان ارسال نمایند.  کتر ولی پور با اشاره به انتشار 12 عنوان مجله علمی – پژوهشی در این دانشگاه گفت : این مجلات نیز قابلیت طی کردن این مسیر را با برنامه ریزی هدفمند دارند.نمایه شدن در پایگاه بین المللی Scopus

 

 ارتقاء مجله بین المللی انتقال حرارت و جرم به رتبه علمی و پژوهشی

مجله بین المللی انگلیسی زبان انتقال حرارت و جرم ( Journal of Heat and Mass Teransfer Research ) به رتبه علمی و پژوهشی ارتقا یافت. این مجله از ششم خرداد ماه 1392 مجوز نشر خود را از کمیسیون تخصصی نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ کرده و به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان با هدف ایجاد فضای تبادل اطلاعات و نتایج تحقیقات بین مهندسان مکانیک، شیمی، هوا فضا و مهندسی هسته ای و برای گسترش و ارتقای جایگاه مباحث انتقال حرارت و جرم و نیز ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و طرح مسائل و مشکلات صنعت منتشر می شود.

پروفسور سیف الله سعدالدین، استاد مهندسی مکانیک بعنوان سردبیر و دکتر محمدصادق ولی پور مدیر مسئولی این نشریه را بر عهده دارند .
 اساتید برجسته مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی از جمله دکتر گودرز احمدی(دانشگاه کلارکسون آمریکا)، دکتر سیف الله سعدالدین (دانشگاه سمنان)، دکتر علی نوری بروجردی(دانشگاه صنعتی شریف)، دکتر امین بهزادمهر(دانشگاه سیستان و بلوچستان)، دکتر محمدحسن سعیدی(دانشگاه صنعتی شریف)، دکترجواد ابوالفضلی اصفهانی(دانشگاه فردوسی مشهد)، دکتر وست کومار(دانشگاه کمبریج انگلیس)، دکتر محمدحسن کیهانی(دانشگاه شاهرود)، دکترعلی حقیقی اصل(دانشگاه سمنان) و دکتر محمدصادق ولی پور(دانشگاه سمنان) اعضای هیات تحریریه این مجله تخصصی هستند .